2013 Sonbahar Moda Trendleri

Mevsim sonbahar…Bu sezonun trendlerini kaçırmayıp renkli yüzünüzü dışa yansıtmaya ne dersiniz ? İşte 2013 Sonbahar moda trendleri ;

Rüzgarın da etkisiyle sararan yapraklar dökülmeye başladıkça içinizi hafif hafif ürperti sarmaya başlar. Dolabınızdan çıkardığınız ince ve gotik dantel hırkanızı üzerinize giyip yürümeye koyulduğunuzda rüzgar saçlarınızı karıştırır, sıkı sıkı ördüğünüz saçlarınız hafifçe dağılır. Bu belki de sizin en romantik hallerinizden biridir… Kahverengiler ve pasteller… Minimal ya da kocaman yaprak desenler, çiçekler… Hafifçe yağan yağmurla ıslanmış toprağın kokusunu taşıyan kadınlar üzerinde ne kadar da uyumlu duruyor, haksız mıyım ? Sonbaharın romantik kadınları bu trend tam size göre! Etek, pantolon, ceket hatta palto tercihlerinizde sonbahar doğasından ilham alırsanız, hem trendy hem de romantizmin doruklarında olacaksınız!

Militer tarz yine moda ancak bu sefer safari tarzının maskülen görünümünden sıyrılıp, gerek üzere oturan kalıpları gerekse tasarımlarıyla çok daha feminen bir havaya bürünüyor. Benim de tercihlerimin arasında bulunan bu stil, ince dokunuşlarla, maceraperest kadınların gözdesi olma yolunda ilerliyor. Bu sonbahar, militer elbise, ceket ya da palto gardrobunuzun ilk rafında yer almaya hak kazanıyor.

2013 sonbahar moda trendleri 2013 Sonbahar Modası

2013 sonbahar moda trendleri

ÇİZGİLER HER YERDE
Her sezon bir sonraki sezon için artık çizgili giyilmez şeklinde düşünsek de, siyah-beyaz çizgilerden vazgeçemiyoruz. Bir zamanlar beyaz t-shirt’ümüzü üzerimizden çıkarmazken, son bir kaç yıldır çizgili akımına kapılıp gitmiş bulunuyoruz. Yalnızca t-shirt’ le sınırlı kalmayıp, etek, elbise, ceket gibi kıyafetlerle de stilimizi kombine ederek, hayatımızdaki yerini iyice belirlemiş oluyoruz. İki zıt seçenek arasında kalıp, iki farklı yol seçeneğimizi temsil eden siyah beyaz çizgiler bu sezon yine revaçta. Aman, dolabınızdan eksik etmeyin !

DERİ GÖRÜNÜMLÜ KUMAŞLAR
Kumaş gibi kullanılan ince deriler ya da deri görünümlü kumaşlar… Derinize kimse dokunmadıkça anlaşılmazlar. Deri denince akla, yalnızca siyah ya da kahverengi geliyorsa, bu sezon tüm dengeniz altüst olacak demektir. Gündüz de kullanılmak üzere rengarenk deri kıyafetler ve detaylar olmazsa olmazlar arasında. Jakarlı kumaşlar yıllar yılı parlak görünümünden ötürü gece giyilecekler arasında yer alırken, bu sonbaharda kendini aşıyor ve gün ışığına çıkıyor. Ceket, etek, pantolon seçimlerinizde jakarlı kumaşları tercih ederek abarttıkça abartabilir, dokumanın en parlak devrini üzerinizde yaşatabilirsiniz.

Sonbahar 2013 Still Tüyoları

• Taslar ve broşlarla yanınızdakine bir tık fark atabilirsiniz.

• Yürümekte zorlandığınız ince ve yüksek pontlularınızı online satış sitelerinde satabilir, kaba saba ama bir o kadar da sevimli hatlara sahip kalın topuklularla sağlam adımlar atabilirsiniz.

• Soluk-porselen ten üzerine koyu kırmızı, hatta siyaha çalan mat rujunuzla yılın trendleri arasındaki gotik havayı yakalayabilirsiniz. [Unutmayını koyu göz makyajını, ve koyu renk ruju asla birlikte kullanmamalısınız.]

 

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment

 
 
*